Dobbelt dørcylinder GDS60 med knop kan betjenes udefra med en klassisk nøgle, mens der er en drejeknap på indersiden af døren.
Den dobbelte cylinder er udstyret med en nødfunktion. Hvis du har ladet en nøgle sidde i døren indvendigt, er dette ikke længere et problem. For takket være nødfunktionen kan døren stadig åbnes udefra. Du slipper for at skulle ringe til en låsesmed i en nødsituation.
Fælles for alle varianter af GDS60 er det høje sikkerhedsniveau. Det sørger boresikringen for, som afviser angreb på cylinderen på den bedst mulige måde.
De kodede nøgler giver endnu mere komfort, da de gør det nemmere at kopiere erstatningsnøgler.
OBS! Vi har modtaget informationer om dette produkt direkte fra vores leverandør, og derfor kan der være informationer, specifikationer eller priser, der ikke fremgår eller er misvisende. Hvis du har spørgsmål til produktet, er du altid velkommen til at kontakte vores kundeservice.